Haberler

ISTANBUL’74, Robert Montgomery'nin Türkiye'deki İlk Kişisel Sergisini Açtı 

"2010 yılında onunla ilk karşılaştığım andan itibaren, İstanbul benim için kesintisiz bir ilham kaynağı oldu. Farklı kültürlerin ve seslerin birlikteliğini çok seviyorum; Galata'nın kafelerinden yükselen Nirvana parçalarının ezan sesleriyle karışması gibi. İşte bu tam da İstanbul'un muhteşem kültürel çeşitliliğini ve ruhaniliğini sembolize ediyor. ISTANBUL74 ile tanışmam ise düzenledikleri ve bence çağdaş kültür üzerine şu an dünyadaki en değerli organizasyonlardan biri olan IST. Festival aracılığıyla oldu. İstanbul'a, Demet ve ISTANBUL’74 ekibiyle çalışmak ve Türkiye'deki ilk solo sergimi açmak üzere dönmüş olmaktan son derece mutluyum."
Robert Montgomery

ISTANBUL’74, günümüz çağdaş sanatının en heyecan verici isimlerinden biri olan Robert Montgomery’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisini açtı. Audemars Piguet, Tektaş Saatçilik ve Mücevher Grubu’nun katkılarıyla sanat severlerle buluşan sergi, sanatçının çok sesli anlatım dilini zengin bir seçkiyle sunuyor.

Robert Montgomery’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergsi, Demet Müftüoğlu Eşeli ve Robert Montgomery’nin evsahipliğinde ISTANBUL’74 GALATASARAY’da düzenlenen bir davetle açıldı. Aralarında Amerikan Başkonsolusu Charles F. Hunter, Sevil Sabancı, Betina Hakko, Maria Eliyeşil, Melisa Eliyeşil, Kezban Arca Batıbeki, Edgardo Osorio, Ayşe Ege, Menderes Utku, Mine Narin, Jenny Mannerheim, Ece Sükan, Lucy Newman, Bünyamin Aydın, Zafer Civelek, Esra Civelek, İrem Kınay, Elif Boyner, Ayşe Boyner, Seda Domaniç, Lian Kebudi ve Seyhan Özdemir’in bulunduğu kültür-sanat, moda ve tasarım dünyasından birçok isim açılışa katıldı. Açılışın ardından Demet Müftüoğlu Eşeli ve Robert Montgomery ev sahipliğinde Soho House İstanbul’da gerçekleşen yemek daveti ile gece sonlandı. Sanatçının ışık enstalasyonlarından, sulu boya çalışmalarına uzanan farklı tekniklerdeki işlerinin yer alacağı sergi, 18 Nisan’a kadar ISTANBUL’74 Galatasaray’da ziyaret edilebilecek.

Bilgi için:
Duygu Bengi | E: [email protected] T: +90 212 244 29 94