Haberler

Tektaş Saatçilik Grubu ve UNICEF Çocuklar İçin El Ele

Engellenebilir hastalıklar, eğitim, çocuk yaşta çalışmaya ya da evlenmeye zorlanma. Günümüzde sayısız çocuğumuz büyüyemeden kendilerini çözemeyecekleri dertlerin içinde buluyor. Bizler, ne olursa olsun bilinçsiz ailelerle daha da kolay gelişen problemlerin önünü alabileceğimize inanıyoruz.

UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu), çocuk haklarını destekleme konusunda uzmanlaşmış, küresel düzeyde dünyanın öncü çocuk hakları savunucusu olarak, sayısız hayatı değiştiren bir kurum. Çalışmalarını lokalleştirdiğinde ise, çocukların refahını arttırmak, onlara potansiyellerine ulaşma olanağını sunmak adına yerel çözüm ortaklarıyla çalışmaktadır.

Tektaş Saatçilik ile UNICEF’in yollarının kesişmesi, Tektaş’ın Türkiye ve dünyadaki dezavantajlı durumdaki çocukların temel haklarına kavuşmaları için yaptığı çalışmalar üzerine, UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nden ‘UNICEF altın kanat’ sahibi olması ile gerçekleşti. Dünyada her gün beş yaş altındaki on yedi bin çocuk engellenebilir hastalıklardan yaşamını yitiriyor, ilköğretim çağına gelmiş olanlar okula gitmiyor; örneğin ülkemizde dört yüz bine yakın çocuk tarım işçisi olarak çalıştığından dolayı eğitim hayatıyla tanışamamış durumda. On beş ve on dokuz yaş arasındaki kızların yüzde yirmi sekizi hiçbir faaliyette bulunmazken, kızların yüzde on dördü ise reşit dahi olmadan evlendirilmeye mahkum edilmekte.

Tektaş Saatçilik, aylık düzenli destekle UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin ‘‘Unicef Altın Kanat’’ ile onurlandırılmış destekçisi olarak, bahsi geçen çocuklarımızın temel ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra, ileriye yönelik, kalıcı çözümler üreten projelerin de gerçekleştirilmesine katkıda bulunuyor. Küçük yaştan yanlış gelişimin veya faaliyetsizliklerin, erken evliliklerin negatif sonuçlarının hayat boyu silinmeyeceğini göz önünde bulundurarak, ardımızdan gelen neslin her anlamda sağlıklı, bilgili, kültürlü ve yaşlarına uygun bir hayat sürmeleri bizlerin öncelikleri arasında.